Raiņa un Aspazijas muzeja audio gids - aplikācija

Raiņa un Aspazijas memoriālie muzeji līdz ar vispārīgām muzeja tēla un ekspozīcijas pārvērtībām nolēma arī par labu mūsdienīga audio gida risinājuma izstrādei, izvēloties risinājumu realizēt kā Android aplikāciju.

Aplikācija ietver informāciju par 4 muzejiem - Jasmuiža, Tadenava, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas Vasarnīca, attiecīgi aplikācijas vizuālais un funkcionālais risinājums veidots tā, lai katram muzeja gids tiktu attēlots atbilstoši izvēlētā muzeja grafiskajai identitātei un kopējai ekspozīcijas stilistikai.

Aplikācija ietver apskates objektu saraksta un interkatīvas kartes veidā, kur katram objektam pieejama audio gida funkcija, apraksts, attēls un dažādi papildinošie multimediju materiāli - galerijas, audio, video. Aplikācija pieejama 5 valodās - latviešu, krievu, angļu, vācu un franču, tāpat muzeja apmeklētāju ērtībām tiek piedāvāta iespēja norādīt vēlamo teksta fonta izmēru un mainīt ekrāna novietojumu (landscape/portrait).

Lai audio gidā vienmēr būtu pati jaunākā informācija, aplikācija ir saistīta ar centralizētu satura vadības sistēmu, kas katru dienu noteiktā laikā visās audio gida ierīcēs sinhronizē jaunākās satura izmaiņas. Muzeja darbiniekiem pieejama slēgta administrācijas vide, lai arī katrā aplikācijā individuāli definētu konkrētās ierīces iestatījumus - piemēram, primāro muzeju.

Lai muzeja apmeklētājiem dotu iespēju izīrēt planšetdatorus arī muzējā uz vietas, iepirkuma ietvaros iegādājāmies 20 planšetdatorus un vairākus simtus vienreiz lietojamu austiņu. Lai nodrošinātu to, ka planšetdatori tiek izmantoti tikai paredzētajam mērķim - audio gida lietošanai bez piekļuves citām aplikācijām, planšetdatorus aprīkojām ar Samsung KNOX programmatūru. Esam oficiāli Samsung KNOX izplatītāji Latvijā.

MŪSU PAVEIKTAIS

Projekta ietvaros veicām vizuālā dizaina izstrādi, iOS un Android aplikāciju programmēšanu un testēšanu, serverpuses sistēmas un webservisu izstrādi, aplikāciju publicēšanu iTunes un Google Play portālos un mobilo aplikāciju uzturēšanu pēc publicēšanas. Projekta izstrāde tika veikta 3 mēnešu laikā.

Uzzini vairāk par mobilo aplikāciju izstrādes pakalpojumiem

 

citi mūsu projekti